yükleniyor
Ürün Bilgileri

Kargo ücreti 6 TL'dir..Hafta içi 14:00 'a kadar onaylanan siparişler AYNI GÜN KARGO'ya verilir.

ÖNSÖZ

Bu kitap öğretmen atamaları için yapılmakta olan mülakat/sözlü sınav içindir. Yaklaşık olarak 1500 öğretmenin girdiği sözlü mülakatlardaki, yaklaşık olarak 3000 sorudan derlenen 250 sorudan oluşmaktadır.

Mülakatlarda genel olarak benzer sorular tekrarlanmaktadır. Birçok adaya ise birebir aynı sorular sorulmaktadır. Bu kapsamda 3000 soru içinden benzer yada aynı olanları derledik. Bu kitap içerisindeki 250 soru nokta atışıdır.

Bu soruları bilimsel veriler ışığında cevaplandırdık. Şüphesiz ki mülakat/ sözlü sınav etkinlikleri sübjektif bir özelliğe sahiptir. Burada yapılan cevaplandırmalar %100 kapsamı ifade etmez. Sadece sizlere bir yol gösterir. Soruların cevapları komisyonun bakış açısına  göre değişebilir. Bizler Eğitim Bilimleri bilgileri ışığında cevap getirdik.

Mülakat esnasında sizde kendi düşünceleriniz ile zenginleştirebilirsiniz. Bilgiden ziyade mülakat esnasında sunum şekliniz , diksiyonunuz , hatta kıyafetiniz vs vs gibi durumlarda  oldukça önemlidir.

Her ne olursa olsun mülakat sorularının genel yapısını Eğitim Bilimleri oluşturmaktadır. Bu alana hakimiyetinizin olması sizi bir adım öne çıkartacaktır.

Bizler subjektif bu durum içerisinde sizlere elimizden geldiğince ışık tutmaya çalıştık. Buradaki soruların ve cevapların sizlere önemli bir güç sağlayacağını düşünüyoruz.

Bu kaynak 1500 öğretmenimizin deneyimleriyle mülakata girmenizi vesile olacaktır.

Bu kitabın çıkartılmasındaki temel amaç sizlere destek olmaktır.

Eğitimdeyiz ailesi olarak mülakatın olmaması gerektiğini savunuyoruz. Mulakat sistemler içinde en subjektif olanıdır. Bu konuda en az sizin kadar hassas olduğumuzu ve elimizden geleni yaptığımızı bilemenizi isteriz. Nitekim daha sonraki atamalarda bu konuda gerekli düzenlemelerin yapılacağını düşünüyoruz. Fakat 2017 şubat ataması, KPSS puanı ön elemesiden sonra mülakat ile gerçekleşecektir.

Dileriz her hak eden öğretmenimiz gibi sizde amacınıza ulaşırsınız…